Sıkça Sorulan Sorular

Türk Vatandaşı Olarak Amerika’dan Ev Satın Alabilir Miyim?

Tabii ki! Türk vatandaşları, Amerika’dan gayrimenkul satın alarak ev sahibi olabilirler.

Bu süreçte Amerikan vatandaşı olma veya Amerika’da oturum izni alma gibi şartlar aranmaz.

Hatta Amerika vizesine dahi ihtiyaç yoktur. Tek gereken geçerli bir pasaporttur.

Bu şekilde, Amerika’da bir ev sahibi olmak isteyen Türk vatandaşları için kapılar son derece açıktır.

Konut Almak için Amerika’ya Gitmem Gerekiyor Mu?

Amerika’da bir konut edinmek için seyahat etmenize ya da geçerli bir vizeye sahip olmanıza gerek yoktur. Yalnızca geçerli bir pasaporta sahip olmanız yeterlidir. Consultixa olarak, bu süreci baştan sona takip ediyor ve size gerekli tüm bilgilendirmeleri sağlıyoruz. Amerika’da bir konut sahibi olabilmek için gereken belgelerin bir kısmını çevrimiçi olarak iletebilirsiniz. Diğer belgelerle ilgili olarak, konsolosluk randevusu almanız gerekiyorsa veya vekalet işlemleri gerekiyorsa, size adım adım yardımcı oluyoruz. Bu şekilde, Amerika’da ev sahibi olma sürecini kolaylaştırıyoruz.

Amerika’daki Konut Yatırımlarımı Neden Consultixa ile Yapmalıyım?

  • Consultixa olarak Türkiye’deki yatırımcılarımıza, düşük yatırım bütçelerine sahip olan ve hızlı geri dönüş süresi sağlayan projelerimizde yer alan konutlar sunuyoruz. Ayrıca, gelecek vaadeden bölgelerdeki konutlara odaklanarak yatırım geri dönüş süresini daha da hızlandırmayı hedefliyoruz.
  • Türkiye ve Amerika’daki tecrübeli inşaat ve gayrimenkul ekip desteği sağlıyoruz. Bu sayede, yatırımlarınızı güvenle yönetmenize yardımcı oluyoruz.
  • Devlet garantili yüksek kira getirisi olanağı sunuyoruz. Bu sayede, yatırımınızdan maksimum fayda sağlamanıza olanak tanıyoruz.
  • Şeffaf süreç yönetimi ve bilgi paylaşımı süreçleriyle sizleri bilgilendiriyoruz. Yatırımınızın her aşamasında size destek oluyor ve süreci net bir şekilde yönetiyoruz.
  • Konut yönetiminde yalnızca %8 komisyon alıyoruz. Bu sayede, yatırımınızın getirisini artırmaya odaklanmanıza olanak sağlıyoruz.
  • Satın aldığınız konutlar için 1 yıl inşaat tam bakım ve onarım garantisi veriyoruz. Bu da yatırımınızın güvenliğini ve uzun vadeli değerini korumanıza yardımcı oluyor.

Devlet Garantili Yüksek Kira Getirisi Nedir?

Section 8, Amerika Birleşik Devletleri’nin 1937 yılında kabul edilen Konut Yasası’nın bir hükmünü ifade eden resmi bir devlet programıdır.

Bu program, düşük gelirli hane halkları için uygun, güvenli ve sağlıklı konutlara maddi destek sağlamayı amaçlar. Temel hedefi, düşük gelirli bireylerin ve ailelerin uygun fiyatlı konutlara erişimini sağlamak ve konut istikrarını artırmaktır.

Section 8 sayesinde kiracılar, devlet desteğiyle toplam kiranın %80’ine kadar olan kısmını karşılayabilirler. Bu programın sunduğu destek, kiracıların kira ödemelerinde güvence altına alınmasını sağlar.

Özellikle Kovid-19 pandemisi döneminde, birçok kiracı kira ödemelerini durdurduğunda bile, Section 8 devlet ödemelerinde herhangi bir aksama veya kesinti yaşanmamıştır. Bu program, kiracıların kira ödemeleri konusundaki endişelerini azaltarak konut istikrarını destekler.

Konut Almak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir, Yatırım İçin Minimum Tutar Nedir?

Amerika’da konut satın almak için gereken belgelerden biri, geçerlilik süresi devam eden bir pasaporttur. Genel olarak bilindiğinin aksine, Amerika’da bir konut sahibi olabilmek için vize şartı aranmamaktadır. Pasaportunuzun yanı sıra, bilgilerinizi doldurmanız için size bir online form gönderiyoruz. Bu form aracılığıyla pasaport bilgilerinizi ileterek işlemleri tamamlayabilirsiniz. Yatırım için gereken ortalama minimum tutar ise $75.000’dır. Bu şekilde, Amerika’da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için gereken adımları kolaylaştırıyoruz.

Kira Getirili Konut Aldığımda İlk Kiramı Ne Zaman Alırım?

Konutunuzun inşaat süreci devam ediyorsa, öncelikle inşaatın tamamlanmasının ardından devlet güvencesi şartlarına uygun kiracılara evinizi sunuyoruz. Kiracı bulma süreci genellikle bir hafta sürmektedir ve bu süreçte standartlarımıza uygun kiracıları belirlemeye özen gösteriyoruz. Ardından, kira garantisi programı kapsamında kiracıların ilgili devlet kurumuna başvurularını yaparak süreci başlatıyoruz. Kiracı onaylandıktan sonra, yetkililer konutunuzu inceleyerek herhangi bir eksiklik olup olmadığına bakarlar. Onay süreci tamamlandıktan sonra kiralama işlemine geçilir. Kiralama işleminden sonra, kira geliriniz her ayın 16’sında önceden belirttiğiniz dolar cinsinden banka hesabınıza tarafımızca yatırılır. Bu şekilde, konut yatırımınızdan elde edilen kira gelirini güvenilir bir şekilde yönetiyoruz ve düzenli ödemeleri sağlıyoruz.

Satın Aldığım Konutu Daha Sonra Nasıl Satabilirim?

Konutunuzu Türkiye’deki gibi istediğiniz kişiye satabilirsiniz. Alıcı da tapu ve avukatlık masraflarını ödemek durumundadır. İsterseniz, Consultixa olarak %2 komisyon alarak konutunuzu satışa sunabiliriz ve kendi portföyümüzde yer alan diğer konutlarla birlikte sunabiliriz. Bu süreç genellikle ortalama bir ay sürmektedir.

Satın Aldığım Konutta Kendim Oturmak İstersem Süreç Nasıl İşler?

Satın aldığınız konutu istediğiniz zaman kendiniz kullanabilirsiniz. Bu isteğinizi satın alma sürecinde bize iletmek yeterlidir.

Eğer ilerleyen yıllarda böyle bir talebiniz olursa, kiracının sözleşmesinin sona ermesini takiben sizin için taşınma planını birlikte yapabiliriz.

Amerika’da Konut Almak İçin Mortgage Kullanabilir Miyim?

Evet, konutu kullanabilirsiniz. Ancak, bu süreç Türk vatandaşları için Amerikan vatandaşlarının kullandığı Mortgage’den biraz farklıdır.

Mortgage alabilmeniz için konutun değerinin en az 150 bin USD olması gerekmektedir. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kira Getirili Ev Yatırımı Yaptığımda Kiracı ile Kim İlgilenecek, Konutun Yönetimi Nasıl Yapılacak?

Konut yönetimi, Consultixa tarafından sağlanmaktadır. Consultixa olarak, bu süreçleri şeffaflıkla yönetiyoruz. Bu süreçler arasında konutun bakım ve onarımı, konut sigortası düzenlenmesi, emlak vergisinin ödenmesi, kiracı ilişkilerinin yönetilmesi, kira tahsilatı ve size iletilmesi gibi işlemler bulunmaktadır. Tüm bu süreçler emlak yönetim firmamız tarafından titizlikle yerine getirilmektedir.

ABD’de başarılı bir gayrimenkul yatırımı için

Çözüm Ortağınız Olalım

Consultixa’da, gayrimenkul yatırımı yolculuğunuz boyunca sizi desteklemek için geniş bir hizmet yelpazesi sunuyoruz. Şirket kurma ve işletme aşamasından gayrimenkul edinme, satma, mortgage hizmetleri, sigorta çözümleri ve göçmenlik işlemlerine kadar her adımda yanınızdayız. Süreci mümkün olduğunca sorunsuz ve zahmetsiz hale getirerek, yatırım hedeflerinize ulaşmanızı ve finansal geleceğinizi güvence altına almanızı sağlıyoruz.